COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Detectar les conductes de risc en l’esport

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de segon dels Cicles d’Animació Socioesportiu i Condicionament Físic han assistit a una formació a càrrec de la Fundació Esportsalus.

El taller ha tractat la prevenció de conductes de risc a través de l’esport. Els alumnes com a propers professionals de l’activitat física han rebut per part de l’Albert Soldevila, una sèrie de continguts i casos pràctics de com afrontar les diverses situacions de risc en l’esport.

Sensibilització de les persones que eduquen a través de l’esport,  reflexionar sobre els  hàbits i l’exemple que són davant els esportistes, el foment d’actituds i com afrontar els temes amb els esportistes i responsables dels mateixos han estat els temes principals, així com la importància d’una assegurança i  l’associació al Col·legi de Professionals de l’Activitat Física i de l’Esport  com a entitat d’assessorament i defensa de la professió.

En definitiva un taller on els alumnes han confirmat que en breu, seran protagonistes en la formació d’infants i adolescents i que la seva habilitat per afrontar les situacions de risc dins de l’esport seran clau.

PER LLEGIR MÉS...