LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Hem celebrat el Carnestoltes

Una celebració diferent a educació infantil.

Aquest any hem pogut celebrar tots els nivells d’infantil el Carnestoltes amb companyia del Rei del Carnestoltes que, després de fer el pregó inicial, ens va anar indicant cada dia una ordre que s’havia de complir. En acabar la setmana els nens i nenes han pogut venir disfressats lliurement a l’escola i gaudir al pati d’una desfilada divertida.

A més, el Rei ens va recordar que durant  uns dies es recollirien les malifetes fetes a les aules, al pati… i les posarien a la seva bústia  per cremar-les i no tornar-les a fer. Amb la cremada de malifetes es dóna per acabada aquesta festa adaptada a les noves mesures d’higiene i seguretat.

dav

PER LLEGIR MÉS...