Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l’ECO. Reutilitza

Cultura Científica 4t d’ESO.

Treballem les propietats del suro i les seves aplicacions.

Hem après que el suro posseeix qualitats úniques i inigualables que cap enginy humà ha aconseguit imitar o millorar: Baixa densitat, capacitat de recuperar el volum inicial després de patir una deformació, gran adherència, la difusió de líquids i gasos a través del suro és molt dificultosa gràcies a la suberina i als ceroides presents en les parets de les seves cèl·lules, el suro és pràcticament impermeable a líquids i gasos; gran capacitat per generar calor…

Coneixedors d’aquestes propietats no ens podem permetre el luxe de malbaratar tal joia natural.

S’exposa una mostra de les seves possibles reutilitzacions després del seu primer ús.

PER LLEGIR MÉS...