COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’esquelet… 206 ossos !!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Biologia 3r d’ESO. Laboratori.

Quina gran descoberta saber que l’esquelet axial, és el responsable de la posició vertical del cos mentre que l’esquelet apendicular és el responsable de la locomoció i de la protecció de diferents òrgans.

Els hem observat, analitzat, localitzat…

També hem treballat les possibles lesions dels músculs, lligaments, tendons: esquinç, trencament, fractura… Conclusió! És necessària una bona prevenció. Escalfeu abans de qualsevol activitat esportiva, sigueu constants en la pràctica, utilitzeu bon material i manteniu una dieta equilibrada.

PER LLEGIR MÉS...