LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Hàbits d’alimentació a la llar d’infants

Desenvolupament de l’autonomia.

Totes les estones que passem a la llar d’infants són moments molt importants, i l’estona de menjador n’és una de fonamental.
Creem un ambient de participació de tots els infants: mirem el menú del dia escollint els bits identificatius del 1r, 2n plat i les postres, cada dia un nen/a és l’encarregat de repartit els pitets entre els companys/es, aprenent a compartir i col·laborar. Fomentant el desenvolupament de l’autonomia (en acabar de dinar cada infant recull el seu plat i el posa al cubell dels plats bruts, es renten les mans i la cara després de dinar i mentre esperen que la resta de companys/es acabin resten al racó tou mirant un conte) respectant les capacitats i ritme de cada infant, construint relacions i enfortint vincles.

PER LLEGIR MÉS...