COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’Episcopal obté 3 premis Recerca Jove de Catalunya

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

7 premis en dos anys.

El divendres 7 de maig es va fer pública la resolució relativa a la convocatòria dels Premis de Recerca Jove 2021 per fomentar l’esperit científic del jovent. Aquests premis estan convocats per l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), adscrita al Departament d’Empresa i Coneixement.

Dins del conjunt de 78 premis que s’atorguen en el conjunt de Catalunya, l’Episcopal n’ha obtingut tres:

  • “La il·lusió de l’art en moviment” de Bernat Prats Solsona
  • “Ciutats sostenibles: cobertes verdes en edificis” de Teresa Sapena Molina
  • “Música i matemàtiques: un binomi inseparable” d’Albert Solé Calduch.

Quatre escoles en tota Catalunya han aconseguit obtenir tres premis Recerca Jove. Si sumem a aquests premis els 4 aconseguits el curs passat, el col·legi ha estat guardonat amb 7 premis Recerca Jove en dos anys, fet que el reconeix com un Centre que fomenta de forma excel·lent l’esperit de recerca dels seus estudiants de Batxillerat.

PER LLEGIR MÉS...