LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Convivències a la serra de Prades dels Cicles Formatius Esportius

L’alumnat dels CCFF d’activitats físiques i esportives trasllada la seva activitat docent al Paratge Natural de la Serra de Prades durant dos dies.

Més de 100 alumnes dels Cicles Formatius de la família d’activitats físiques i esportives, en diferents torns i grups bombolla, es traslladen a Vilanova de Prades (@campingserradeprades) durant dos dies per a dur a terme diferents activitats docents en l’incomparable marc que ofereix el Paratge Natural de la Serra de Prades. Una competició d’esports col·lectius, una cursa d’orientació fins al capdamunt de la Punta del Curull (sostre comarcal de les Garrigues) i activitats dirigides amb suport musical a càrrec de l’alumnat del Cicle Formatiu de Condicionament Físic han estat el fil conductor de dos jornades marcades per la convivència i la companyonia entre l’alumnat abans de tancar el curs.

PER LLEGIR MÉS...