LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de la família esportiva tanquen el curs amb la visita a 2 Llacs

Cicles Esportius

La totalitat de l’alumnat realitza una sortida a la millor instal·lació de l’estat i una de les millors d’Europa. En dos dies i amb totes les mesures de seguretat, els alumnes reben per part del gerent, l’explicació dels diferents serveis del club que va des de la gestió, l’organització de competicions a nivell internacionals (darrerament un Campionat del món sub-21), fins als entrenaments dels grups d’edat de la Federació Catalana i Espanyola d’esquí aquàtic.

Tot seguit han fet de clients i formant diferents grups i de la mà dels monitors han gaudit de les activitats que (@2llacs) ofereix a col·lectius que volen passar una jornada divertida amb activitats nàutiques, d’aventura i a la natura a 10 minuts de Lleida.

Una bona cita per tancar aquest difícil curs que finalment els alumnes, han pogut gaudir d’algunes de les propostes que el claustre de professors i el Col·legi, ofereix a aquests futurs professionals de l’àmbit esportiu.

PER LLEGIR MÉS...