COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

“Sent l’eco” a la llar d’infants

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Fem les nostres joguines.

El joc és un dels mitjans més adients per aprendre, a més a més d’una activitat per distreure’s i gaudir.  Així que els nens i nenes de la llar d’infants hem creat les nostres joguines amb materials reciclats.

Durant aquest tercer trimestre que treballem la primavera, l’hort, les plantes i els animalons… hem creat jocs amb el que podem treballar la motricitat fina, els colors, la coordinació, la relació amb els companys i companyes, i la paciencia.

Reciclant cartrons, pinces d’estendre la roba, taps de plàstic, etc. que ja no utilitzàvem, i una mica de pintura de colors ben vius, anem treballant el valor de les tres “r”: reduir, reciclar i reutilitzar.

PER LLEGIR MÉS...