LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Fi de curs a Poblet amb 1r d’ESO

Acomiadem un curs especial, que finalment ha estat molt normal.

Malgrat les normes, els protocols i tots els canvis que hem hagut de fer en el nostre dia a dia i en l’organització general del curs, finalment, aquest ha estat un any que s’ha desenvolupat amb bastant normalitat. Tant és així que finalment vam poder fer una petita sortida de dos dies a la casa de colònies “La Capella” situada a la falda del Montsant i amb vistes privilegiades sobre el monestir de Poblet i tota la vall del Francolí.

Tothom tenia moltes ganes de fer uns dies de convivència plegats i, la veritat és que els vam gaudir d’allò més i ens van saber a poc, malauradament.

Durant l’estada, vam realitzar una sèrie d’activitats de cohesió de grup i educatives, guiades per uns monitors que ens parlaven en anglès tota l’estona, de manera que ens va servir per a fer immersió lingüística en aquest idioma.

Fins l’any que ve!

PER LLEGIR MÉS...