LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Obres solidàries a favor de Mans Unides

Alumnes del Batxillerat artístic es converteixen en artistes solidaris.

El dilluns 15 de novembre es va fer el lliurament de quatre obres solidàries al senyor Manuel Manso, voluntari de la delegació de Mans Unides de Lleida, realitzades per alumnes del Batxillerat artístic.

Aquestes obres seran exposades a la sala d’actes “Alfred Perenya” de la Regidoria de Cultura de l’Ajuntament de Lleida del 24 de novembre a l’1 de desembre d’enguany i subhastades el darrer dia per recollir diners i col·laborar en els projectes que l’entitat de Mans Unides porta a terme aquest any.

La finalitat d’aquesta activitat és apropar als alumnes a la problemàtica dels països menys desenvolupats i fer-los partícips d’una col·laboració desinteressada per ajudar a persones amb problemes greus de pobresa.

PER LLEGIR MÉS...