LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona Primer de Batxillerat

Teatre i Centre històric.

Dimecres 3 de novembre els alumnes de 1r de Batxillerat van realitzar una sortida acadèmica a Barcelona.

Al matí van assistir a la representació de l’obra “Nosaltres” d’Helena Tornero al Teatre Nacional de Catalunya. Cinc fills d’immigrants viatgen al país d’origen dels seus pares, un país que en realitat tampoc és el seu. El viatge de l’aprenentatge sobre els orígens dels qui han nascut en un país del qual se senten fills, però que mai no els ha acceptat com a tals.
Al migdia tarda els/les alumnes van fer diferents activitats al Centre històric en funció de la seva modalitat: una visita guiada, una activitat de fotoperiodisme o la visita al Museu Picasso.

Anem recuperant la normalitat

PER LLEGIR MÉS...