LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El “Paraulògic” arriba a les aules de cinquè de primària

Les i els alumnes de 5è busquen mots combinant les 7 lletres que ens ofereix el web.

Els i les alumnes de cinquè curs de primària han començat a posar a prova les seves habilitats lèxiques a partir del joc “Paraulògic”, creat per RodaMots, a l’inici de les classes de llengua catalana.

L’activitat consisteix a trobar al web “Paraulògic” tants mots catalans com sigui possible i, si ho necessiten, es poden ajudar del diccionari. Seguidament, introdueixen les paraules al web, comproven que són correctes, en llegeixen la definició i busquen la seva categoria gramatical.

És una activitat molt engrescadora pels infants, a partir de la qual poden gaudir en grup, jugant amb les paraules i, alhora, aprenen nou lèxic d’una forma lúdica.

PER LLEGIR MÉS...