LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Festa de la Pau 2022

La Pau comença amb un somriure.

El dia 31 de gener, aniversari de la mort de Mahatma Gandhi, se celebra el Dia Escolar de la No-Violència i de la Pau.
Al voltant d’aquesta data intentem treballar i trobar el sentit de la paraula PAU a educació infantil, cada un al seu nivell. Això suposa estones de reflexió del nostre dia a dia escolar: establir converses sobre accions reals, veure i respectar punts de vista diferents, perdonar, ajudar als altres, ser solidaris…, També hem treballat els líders referents en el tema de la Pau, hem explicat diferents contes, poemes i cançons de la Pau, hem preparat un treball plàstic comunitari per celebrar aquest dia tan important. La festa ha estat tot un èxit on tota la comunitat ha gaudit i ha cridat ben fort: volem la Pau ara mateix!

PER LLEGIR MÉS...