COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El col·legi Episcopal torna al cim del Puigmal (2910m)

Experiència en muntanyisme hivernal de l’alumnat d’Ensenyament i Animació Socioesportiva.

Una doble expedició de l’alumnat del Cicle Superior d’Ensenyament i Animació Socioesportiva visita una de les zones més emblemàtiques del Pirineu català amb l’objectiu d’afrontar l’ascensió al Cim del Puigmal i tenir contacte amb l’alta muntanya hivernal.
Vuit hores de caminada sobre pedra, neu i gel, porten a l’alumnat de 2n, al cim que, amb 2910 metres sobre el nivell del mar i situat al límit entre el Ripollès i la comarca nord-catalana de l’Alta Cerdanya, és el 2n cim més alt de les comarques gironines.
Per la seva part, els i les alumnes de 1r curs, s’han de conformar amb l’ascens al clàssic Puig de Dòrria (2547) en veure’s sorprès per un fort temporal de neu i vents de més de 40 km/h. Tres jornades d’activitat i convivència emmarcades dins la Unitat Formativa d’Activitats Físicoesportives en el Medi Natural que es van completar amb l’estada al Refugi guardat d’alta muntanya del Corral Blanc i un taller d’introducció en l’ús de grampons.

PER LLEGIR MÉS...