LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Obtenim dos premis Recerca Jove de Catalunya

9 premis Recerca Jove en 3 anys.

El dijous 10 de maig es va fer pública la resolució relativa a la convocatòria dels Premis de Recerca Jove 2022 per fomentar l’esperit científic del jovent. Aquests premis estan convocats per l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), adscrita al Departament d’Empresa i Coneixement.

Dins del conjunt de 77 premis que s’atorguen en el conjunt de Catalunya, l’Episcopal n’ha obtingut dos:

“The gitanos of la Mariola. The gypsies in Lleida” d’ Ariadna Garreta Llebot i

“Creació d’un itinerari botànic” de Laura García Llorens.

Si sumem a aquests premis els 3 aconseguits el curs passat, el col·legi ha estat guardonat amb 9 premis Recerca Jove en tres anys, fet que el reconeix com un Centre que fomenta de forma excel·lent l’esperit de recerca dels seus estudiants de Batxillerat.

PER LLEGIR MÉS...