LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El Col·legi Episcopal trepitja el mític port de Benasc (2444m)

Experiència en alta muntanya de l’alumnat del Cicle Mitjà de Guia en el Medi Natural.

Les bones temperatures de les darreres setmanes han permès anticipar la primera sortida al Pirineu del Mitjà de Guia en el Medi Natural (després de dues primeres sortides al Montsec i les Terres de l’Ebre).

El primer contacte amb aquesta serralada l’hem tingut a la Vall de Benasc (Ribagorça) amb una caminada de poc més de cinc hores sobre pedra, gel i neu que ens ha portat al cap-damunt d’un dels passos fronterers més populars del Pirineu (històric punt d’intercanvi econòmic i de pas de persones al límit dels estats espanyol i francès).

Encara que les nevades del darrer cap de setmana han fet inviable l’ascens previst al Pic Salvaguardia, els alumnes han pogut gaudir d’una esplèndida jornada i posar en pràctica els primers aprenentatges del curs en un entorn magnífic amb les millors vistes del Pirineu a l’Aneto i les Maladetes.

PER LLEGIR MÉS...