LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La imatge del 150è Aniversari de la Creu Roja

Concurs de cartells.

El passat dissabte 26 de novembre, tres alumnes de Batxillerat Artístic es van proclamar guanyadores del concurs publicitari organitzat per la Creu Roja de Lleida amb el motiu del seu 150è aniversari.

La composició artística havia de reflectir i representar gràficament els 7 principis fonamentals de la Creu Roja (Humanitat, Universalitat, Caràcter Voluntari, Neutralitat, Independència, Unitat i Imparcialitat) i/o la història de la Creu Roja a la ciutat de Lleida.

El jurat configurat per les reconegudes il·lustradores Sonia Alins i Lara Costafreda i membres de la creu Roja van premiar a l’alumna Mar Freixes amb el primer premi, a la Maria Gomà amb el tercer premi i la Susana Fubin va rebre una menció d’honor.

PER LLEGIR MÉS...