LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visitem CROSSFIT CAPPONT

Els alumnes de CFGS de Condicionament físic i fitness, visitem un nou centre de Crossfit de la ciutat de Lleida.

El passat mes de novembre es va portar a terme la visita a un dels darrers centres que han obert les portes a la ciutat de Lleida, més concretament al barri de cap-pont, on l’oferta d’aquest tipus de centres és escàs.
La visita va consistir una xerrada del Sergi Merino, propietari i fundador del box, qui va respondre totes les preguntes que anteriorment els alumnes havien preparat a la matèria de fitness en sala d’entrenament polivalent. Aquesta va ser molt interessant, ja que no va dubtar a respondre totes les preguntes i qüestions que l’alumnat tenia abans de la visita i els que anaven sorgint durant més d’una hora que va durar, i que el van ser de gran ajuda per poder complementar el projecte que han de portar a terme durant ells durant l’actual curs acadèmic
Una vegada resoltes totes les qüestions va arribar l’hora de la part pràctica, que va consistir a realitzar un WOD (work of the day) per poder fer un tastet del qual és l’esport del crossfit, cada dia més popular dins la societat actual, el qual a la nostra ciutat només es pot practicar a dos centres oficials.

PER LLEGIR MÉS...