LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Jardinera Peluda

Experiència creativa a partir del llenguatge visual.

El centre d’art La Panera dins del projecte “Encaixa’t” ens va proposar a EI 4 endur-nos i poder utilitzar a l’escola “La Jardinera Peluda” d’Ana Garcia Pineda.
Ha estat una experiència creativa pels infants, aquest material itinerant els ha fet desenvolupar l’observació i l’exploració fent servir estratègies de construcció, classificació, ordre i fins i tot de narració a través del color i dels objectes.
Per mitjà d’una cinquantena de peces de feltre, amb formes i colors diversos que tenen doble sentit  fulla-ull; flors- dits de la mà; flors- dits gros del peu i pedra- llengua, els nens i nenes han gaudit amb el joc de la doble mirada de cos i natura, aproximant-se i identificant el mateix entorn a partir del llenguatge visual.

PER LLEGIR MÉS...