LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona

Ruta literària i Teatre al TNC.

Dimecres 19 d’abril els alumnes de 2n de Batxillerat van realitzar una sortida acadèmica a Barcelona.

L’activitat de migdia-tarda va ser una ruta literària pels principals escenaris de l’obra literària “Nada” de Carmen Laforet, lectura de la matèria Llengua castellana i literatura.

A la tarda-nit van assistir a la representació de l’obra “El temps i els Conway” de J. B. Priestley, escriptor, narrador, assatgista i dramaturg britànic que va dedicar bona part de la seva obra a reflexionar sobre la temporalitat i les seves possibilitats dramatúrgiques. L’obra s’endinsa en la vida d’una família adinerada de Yorkshire durant el període d’entreguerres.

PER LLEGIR MÉS...