LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

SÓC COS

Inauguració de l’exposició del alumnes de 2n de Batxillerat Artístic. 

Des d’avui, divendres 5 de maig fins al diumenge 11 de juny es pot visitar a l’Espai IX de l’Institut d’Estudis Ilerdencs l’exposició col·lectiva “Sóc cos” realitzada pels alumnes de segon de Batxillerat Artístic del col·legi Episcopal. Amb el fil conductor del cos, s’entrellacen diferents discursos conceptuals a partir d’obres dutes a terme amb multiplicitat de tècniques. L’exposició vol fer reflexionar sobre com el cos adopta la forma o assoleix la condició de substància perceptiva. Com a figura matèrica i interfície amb l’entorn, es vol mostrar com el cos assoleix la capacitat d’explorar, expressar-se, interactuar i comunicar-se.

 

PER LLEGIR MÉS...