LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Científics d’aliments per un dia

Despertant vocacions científiques.

El divendres 3 de novembre, l’alumnat de 1r de Batxillerat Científic va participar en el taller “Científics per un dia” organitzat pel Departament de Tecnologia d’Aliments del Campus Agroalimentari, Forestal i Veterinari de la Universitat de Lleida (ETSEA).

L’objectiu d’aquesta activitat és donar a conèixer àmbits afins a les ciències dels aliments i alhora despertar vocacions científiques.

Els alumnes van realitzar una activitat relacionada amb la formulació i processament d’aliments. Primer van poder escoltar les explicacions d’un científic de brillant trajectòria en el món de la recerca en aquest camp, el Dr. Robert Soliva qui, a més, és exalumne del col·legi. En segon lloc, van experimentar amb el procés d’elaboració de la pasta alimentícia i la seva incidència sobre la qualitat nutritiva.

L’activitat va finalitzar amb una visita als laboratoris i els espais del Campus agroalimentari, forestal i veterinari.

PER LLEGIR MÉS...