LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Un dia d’aprenentatge a Barcelona

Alumnes del Cicle Formatiu de Grau Superior visiten l’arxiu informàtic Mare-Nostrum i l’empresa Cacaolat.

El dimarts 12 de desembre, els alumnes del Cicle Superior d’Administració i Finances van poder gaudir d’un dia a Barcelona, dedicat a aprendre més so-bre l’àmbit que estudien. El seu dia va començar a l’arxiu informàtic MareNostrum, per on van fer una visita guiada, informant-se sobre el superordinador més emblemàtic i més potent d’Espanya. Entre els projectes que s’executen hi ha recerca sobre el canvi climàtic, les ones gravitacionals, la vacuna contra la sida, noves teràpies de radiació contra el càncer i també simulacions sobre la producció d’energia de fusió, entre d’altres. Seguidament, els van rebre a l’empresa Cacaolat, per conèixer de primera mà els ingredients d’aquest batut i d’on provenen, el procés d’elaboració i d’em-botellament i, finalment, la seva degustació. En conclusió, els alumnes van poder gaudir d’un dia diferent a la ciutat de Barcelona, una localització fortament influent per a l’economia, i van adquirir nous coneixements en relació amb els estudis que estan realitzant.

PER LLEGIR MÉS...