LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

IV Premi d’Il·lustració del Segrià

L’alumna de Batxillerat Artístic Gina Castro obté el primer premi.

L’alumna Gina Castro, de segon de Batxillerat Artístic, guanya el primer premi del concurs d’il·lustració del Segrià amb l’obra, “Juguem?” i l’alumna Paula Añorga, de primer de Batxillerat Artístic, amb l’obra “Vertigen”, rep una menció honorífica.

Disset finalistes d’aquest concurs passaran a formar part d’una exposició itinerant per diferents comarques del Segrià i entre aquestes candidates hi ha 7 alumnes de batxillerat artístic del col·legi.

Enhorabona a totes les guardonades

El IV Premi d’il·lustració del Segrià, que organitza el Consell Comarcal del Segrià, premia i dona a conèixer la il·lustració en totes les seves àrees d’aplicació; fomenta els valors de la il·lustració com a mitjà expressiu i eina de comunicació; dona visibilitat als autors i autores de les Terres de Ponent i descobreix  nous talents en l’art de la il·lustració entre el col·lectiu juvenil.

En aquesta edició 2023, la temàtica del premi gira al voltant del centenari del poeta Josep Vallverdú amb el poema Joc de daus.

 

PER LLEGIR MÉS...