LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona dels cicles superiors d’activitat fisica

Tancament del trimestre amb activitats esportives i de lleure i asistència al partit de bàsquet Barça-Manresa.

La ja tradicional sortida de tancament d’any a Bareclona dels cicles formatius de grau superior de la família d’activitats físiques i esportives ens porta al Palau Blaugrana per a gaudir del partit de bàsquet de lliga ACB entre el Futbol Club Barcelona i el Baxi Manresa. L’assistència a un event esportiu d’elit s’ha complementat amb dos activitats més. D’una banda, el Cicle Superior de Condicionament Fìsic ha visitat “Nova Icària Esport & Fit”, complex esprtiu de referència de la capital catalana, amb xerrada formativa prèvia a la relaització de diferents classes dirigides de fitness. Els alumnes d’Ensenyament i Animació Socioesportiva, per la seva part, han realitzat activitats de lleure a les instal·lacions del Karting Castellolí i han pogut conèixer un model de negoci en expansió del seu àmbit professional.

PER LLEGIR MÉS...