LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Festa de graduació de l’alumnat de Batxillerat i Cicles Formatius

En la salutació el Bisbe Salvador ha recordat que a l’origen del Col·legi hi ha la voluntat de l’Església de Lleida per educar els joves.

El Director dels SSTT d’Educació va dir als joves que l’èxit a la vida s’aconsegueix quan les persones són felices, i que això comporta anar descobrint aquest camí.

La Sra. Carles va compartir diferents punts que ajuden a avançar en el trajecte vital. La seva experiència familiar i professional han portat a desenvolupar una empresa que avui compta amb més de 250 treballadors i que després del desenvolupament a Lleida de restaurats de menjar saludable i vegetarià a’ha implantat també a Barcelona i ara fa el pas a la implantació internacional.

Acompanyats pel professorat i per les seves famílies vàrem tenir una magnífica celebració que es va cloure amb una copa de cava a l’exterior de la Seu preparada per l’Epis-Esplai i amb Lleida il·luminada com a paisatge de fons.

PER LLEGIR MÉS...