LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida als Camps Elisis

Observem els arbres i les fulles de la tardor.

Els nens i nenes de P3 hem fet una sortida als Camps Elisis per descobrir i conèixer els canvis de la natura a la tardor. Hem vist molts arbres diferents, els que més ens han impactat han estat els plataners, n’hi ha molts!!!! Són uns arbres que tenen el tronc tant gruixut que per poder abraçar-lo hem necessitat sis nens/es.!!!! Per saber quina textura tenien, hem tocat l’escorça rasposa del seu tronc. Hem pogut comprovar que hi ha arbres que no els hi cauen les fulles, són molt forts, així els ocells es poden aixoplugar durant l’hivern.

Hem vist els escombraires que feien servir el bufador i el rasclet per recollir les fulles i posar-les en sacs, per després emportar-se-ho tot amb el camió. Hem agafat fulles de totes les mides, formes i colors de tardor, després a la classe hem pogut diferenciar-les, veure’n les característiques, les hem classificat i fins i tot hem fet un mural. També hem pogut gaudir d’una estona de joc en el parc.

 

 

PER LLEGIR MÉS...