COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Alumnes de segon de primària fan de professors

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de CFGS Infantil reben una classe sobre l’aparell digestiu.

Durant aquest primer trimestre, hem estat estudiant en el nostre projecte, la importància de tenir una dieta sana i equilibrada. Tambè hem après que el nostre cos per tal de poder crèixer, necessita: vitamines, proteïnes, minerals… i que és gràcies a la digestió que el nostre cos obté dels aliments aquests nutrients.

Un cop après el funcionament de l’aparell digestiu, dos alumnes de cada classe de segon, hem explicat als nois i noies del CFGS Infantil el procés de la digestió. Ha estat una experiència molt enriquidora i profitosa.

PER LLEGIR MÉS...