LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebrem Sta. Cecília, patrona de la música

Els alumnes de primària van gaudir de la música en les diferents interpretacions.

El passat divendres, 20 de novembre els alumnes de primària varen celebrar la festivitat de Sta. Cecília, patrona de la música, amb unes actuacions musicals. Els alumnes de cicle inicial, ens van interpretar la cançó: “Senjua dedende!” Els alumnes de cicle mitjà ens van fer una interpretació instrumental amb les flautes, teclats i instruments de làmines. Els alumnes de 3r interpretaren: “Iukaidi” i els de 4t ; “Rhythm’n’blues”. Mentre que els alumnes de cicle superior, 5è i 6è, en van fer gaudir amb un cànon a dues veus de la cançó : “I like the flowers”.

Vàrem gaudir de les diferents interpretacions, al mateix temps que fèiem més present l’escola multilingüe, amb els diferents llenguatges emprats en un sòl acte (diferents idiomes: català, anglès, ghanès, llenguatge musical i corporal).

Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...