COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Vetlla Nadal

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Joves de l’Episcopal participen d’aquesta Vetlla.

L’església de Sant Andreu situada al carrer Cavallers 62 de Lleida el passat divendres 18 es va omplir com mai, de joves procedents de parròquies i col·legis de la nostra diòcesi, de tal manera que alguns d’ells van haver de quedar-se dempeus per manca de seients. Havien estat convocats per a delegació diocesana de Joves sota la pregunta, Estàs preparat per rebre el Nadal?. La celebració de la missa presidida pel bisbe Salvador i concelebrada per sis preveres, havia estat molt ben preparada per un grup de joves i Mn. Xavier Navarro, delegat de joves i ànima motora de la pastoral juvenil diocesana. A la part final de la missa un grup de joves acompanyats per un “dimoniet” ens presentaren, amb l’església a les fosques i de manera escenificada, la lluita del mal que vol apagar en nosaltres la llum de Jesús, i com el Nadal és la celebració que malgrat tot, on la Llum de Déu venç amb la misericòrdia, la tendresa i la perseverança.

PER LLEGIR MÉS...