COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Participem en el Projecte “Saps de què va?”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Projecte sobre drogoaddicció i pràctiques sexuals de risc.

Aquesta setmana el alumnes del CFGS de primer curs d’Infantil van participar del projecte “Saps de què va?” de Joventut del carrer la Palma. Com a futurs educadors i educadores han reflexionat sobre els problemes associats al consum de drogues i les pràctiques sexuals de risc. Han observat una exposició guiada i han posat en comú idees al voltant del que han vist i han extret conclusions. Ha sigut una bona oportunitat per continuar la formació en aquest aspectes tan importants del dia a dia i a la vegada aprendre nous recursos per dur a la pràctica amb infants.

Després han fet un taller d’afectivitat i sexualitat on han pogut posar en comú vivències i enriquir-se mútuament. També han conegut els serveis que s’ofereixen com una nova oportunitat de créixer com a persones i per tant, com futurs educadors i educadores que són.

PER LLEGIR MÉS...