LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els infants de Comunió anem a visitar el Sr. Bisbe

Ens preparem per rebre la nostra Primera Comunió.

Tots els infants que enguany hem de rebre Jesús per primer cop en la Comunió, hem anant a fer la tradicional visita al Sr. Bisbe de Lleida, Salvador Giménez. En visitar el pati i el Palau Episcopal, on ens esperava el Sr. Bisbe a l’entrada, hem pujat a la sala on rep les visites. Allà, assegut a prop se, hem tingut un entretingut diàleg amb el nostre Bisbe. Ells ens ha explicat algunes coses sobre el lloc on érem, i ens ha parlat també del que significa rebre a Jesús. Després hem pogut fer-li diverses preguntes sobre ell i la tasca que desenvolupa a la diòcesi de Lleida.
Ha estat una hora ben entretinguda, que ens ha permès conèixer més i millor el nostre Bisbe.
Ara ja encarem la recta final de la catequesi, que acabarà amb la celebració de la nostra Primera Comunió.

PER LLEGIR MÉS...