COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Els infants de Comunió anem a visitar el Sr. Bisbe

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Ens preparem per rebre la nostra Primera Comunió.

Tots els infants que enguany hem de rebre Jesús per primer cop en la Comunió, hem anant a fer la tradicional visita al Sr. Bisbe de Lleida, Salvador Giménez. En visitar el pati i el Palau Episcopal, on ens esperava el Sr. Bisbe a l’entrada, hem pujat a la sala on rep les visites. Allà, assegut a prop se, hem tingut un entretingut diàleg amb el nostre Bisbe. Ells ens ha explicat algunes coses sobre el lloc on érem, i ens ha parlat també del que significa rebre a Jesús. Després hem pogut fer-li diverses preguntes sobre ell i la tasca que desenvolupa a la diòcesi de Lleida.
Ha estat una hora ben entretinguda, que ens ha permès conèixer més i millor el nostre Bisbe.
Ara ja encarem la recta final de la catequesi, que acabarà amb la celebració de la nostra Primera Comunió.

PER LLEGIR MÉS...