LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició de projectes

Exposició de projectes empresarials. 

El passat dia 25 de maig, els alumnes de segon curs del Cicle Formatiu d’Administració i finances vam exposar els nostres projectes empresarials.

Aquest treball consistia en crear una empresa amb una idea innovadora, desenvolupant tot un procés, des de la creació de la idea fins a l’estat financer del negoci i la futura evolució del mateix.

La presentació va durar tot el dia, dividits en dues jornades,  una al matí i una altra a la tarda. Durant el matí es va poder gaudir de la presència del primer curs CFGS d’Administració i Finances qui van poder veure com és el pla d’empresa que hauran de realitzar el pròxim any.

Estàvem molt nerviosos, però finalment tot va sortir bé.  Es van exposar projectes molt interessants  on es veia  reflectit l’esforç i el treball dels alumnes realitzat durant tot el curs; una tasca feixuga que no ha estat fàcil però de la que finalment ens sentim molt orgullosos.

Dean Dinkov i Gerard Carré

PER LLEGIR MÉS...