COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Projecte “Anem d’excursió”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de quart anem d’excursió.

Aprofitant l’oportunitat que tindrem d’anar de convivències a Prades a final de curs, els alumnes de quart hem fet el darrer projecte per tasques del curs, vinculat a aquest tema, que ens és molt proper.

Hem jugat a ser mestres i organitzar, des del principi, la sortida a Prades. On anem? Què farem? Quins objectius? Què necessitem? Per on passarem?  Com hi anirem…? Aquestes són algunes de les preguntes que ens hem plantejat i a partir de les quals, hem fet un treball interdisciplinar per reforçar conceptes que ja sabíem amb d’altres que hem après: divisió territorial de comarques, tipologies textuals, càlcul de totals i parcials…, a través de la recerca d’informació, debatent, pensant i treballant cooperativament en grups. Com a resultat final, i aprofitant l’ús de les TIC,  hem elaborat una presentació amb diapositives per poder palesar el treball que hem fet.

PER LLEGIR MÉS...