LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Projecte “Anem d’excursió”

Els alumnes de quart anem d’excursió.

Aprofitant l’oportunitat que tindrem d’anar de convivències a Prades a final de curs, els alumnes de quart hem fet el darrer projecte per tasques del curs, vinculat a aquest tema, que ens és molt proper.

Hem jugat a ser mestres i organitzar, des del principi, la sortida a Prades. On anem? Què farem? Quins objectius? Què necessitem? Per on passarem?  Com hi anirem…? Aquestes són algunes de les preguntes que ens hem plantejat i a partir de les quals, hem fet un treball interdisciplinar per reforçar conceptes que ja sabíem amb d’altres que hem après: divisió territorial de comarques, tipologies textuals, càlcul de totals i parcials…, a través de la recerca d’informació, debatent, pensant i treballant cooperativament en grups. Com a resultat final, i aprofitant l’ús de les TIC,  hem elaborat una presentació amb diapositives per poder palesar el treball que hem fet.

PER LLEGIR MÉS...