LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Practiquem actuacions de PRIMERS AUXILIS!!

Per una correcta atenció en situacions d’urgència.

Aquesta 3ª avaluació els nostres alumnes de 1er del CFGS d’Educació Infantil han treballat de valent per tal de saber dur a terme unes atencions sanitàries bàsiques davant qualsevol accident, infortuni o malaltia amb què es poguessin trobar.

Són moltes les tècniques de PRIMERS AUXILIS que han après, des de protocols de control d’hemorràgies, convulsions, reaccions al·lèrgiques, trastorns respiratoris… fins a petites cures de ferides, cremades, picades, etc.

Ha estat fantàstic l’interès del grup per  assolir aquests coneixements tan necessaris en uns futurs educadors que desitgen treballar en contacte diari amb infants.

PER LLEGIR MÉS...