LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El col·legi Episcopal guanyador del Premi Llanterna Digital en la categoria de centres d’educació primària.

El curtmetratge titulat “Llull, Llull, Ramon llul” ha estat realitzat pels alumnes de 3r.

Els Premis Llanterna Digital volen contribuir al foment de l’ús del català i de l’occità, a través de l’elaboració de curtmetratges que promoguin una reflexió sobre la llengua, en sentit ampli, des de qualsevol perspectiva.

Enguany, els Premis Llanterna Digital 2016 s’han sumat a les activitats de l’Any Llul, que es realitza amb motiu del setè centenari de la seva mort, per tal de fomentar el coneixement d’aquest mallorquí universal. Així, els curts que han participat en les categories de centres d’educació primària i secundària, han fet referència a qualsevol aspecte de la vida o de l’obra de Ramon Llull.

El curmetratge realitzat pels tutors i alumnes de 3r, narra la vida i l’obra de Ramon Llull mitjançant els dibuixos realitzats pels nens i nenes i interpretat a ritme de rap.

En les fotografies (cedides pels serveis audiovisuals de l’IEI) podeu veure diferents moments de l’entrega del premi.

PER LLEGIR MÉS...