LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Concurs DKV Fresh Art

Dos alumnes de segon arts seleccionades entre els 21 millors de tota Espanya.

El passat divendres 10 de juny, la Laia Olivart i la Júlia Lafuerza, dos alumnes de segon de Batxillerat Artístic van ser seleccionades en l’àmbit nacional per formar part del concurs Fresh Art; concurs organitzat per la DKV i la Universitat de Belles Arts de València, on 21 joves creadors de les diferents  comunitats d’Espanya desenvoluparan, durant l’última setmana de juny,  un projecte d’art concursant a partir de cinc àmbits creatius:  fotografia, vídeo, pintura, dibuix i graffiti.

Les nostres alumnes defensaran les categories de pintura i dibuix. Els hi desitgem molta sort i que gaudeixin d’aquesta oportunitat que a la vegada és un reconeixement al seu talent.

PER LLEGIR MÉS...