LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Martina Perelló guanyadora del primer premi en el concurs de dibuix d’educació viària que organitza l’Ajuntament de Lleida

L’entrega del premi va tenir lloc dimarts dia 14 de juny en el saló de plens de l’Ajuntament.

Com cada curs escolar, els alumnes de 1r, 3r i 5è de primària del nostre centre participen en el programa escolar d’Educació Viària que porta a terme la guàrdia urbana i en el concurs de dibuix que es convoca com a cloenda. Enguany, la Martina, alumna de 1r B , ha obtingut el primer premi en la categoria de cicle inicial en aquest concurs de dibuix.

En el seu dibuix, la Martina plasma els aprenentatges més destacats que han adquirit els alumnes en les diferents sessions de formació:

.- La vital importància de l’utilització del cinturó de seguretat quan som usuaris de vehicles.

.- La necessitat de respectar les diferents normes i senyals de trànsit que ens trobem en la via pública.

Per nosaltres, com a mestres, sempre és motiu de satisfacció que els treballs que realitzen els nostres alumnes rebin un reconeixement més enllà de les nostres aules i siguin premiats en els diferents concursos que es realitzen en la nostra ciutat.

Martina, moltes felicitats!!

PER LLEGIR MÉS...