LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Treballem els contes.

El ratolí de camp i el ratolí de ciutat. 

Els nens i nenes de cicle inicial, treballem l’àrea de llengua catalana a partir dels contes. Els contes, ens transporten al món de la fantasia i la imaginació, al món de la màgia. Però també ens permeten treballar els diferents continguts d’aquesta àrea.

Aquest trimestre ens ha arribat una carta de la rateta presumida. Conte que vàrem treballar al primer trimestre. Ens presentava a dos amics seus, el ratolí de camp i el ratolí de ciutat,  i ens feia un bon grapat de preguntes: Qui creieu què és més feliç? Qui té més amics? Qui menja més saludable? Qui té més bons modals?

Totes aquestes preguntes ens han fet plantejar-ne de noves. Quins són els avantatges de viure als pobles? I a les ciutats? Quines diferències hi ha?

Poc a poc i enllaçant-ho amb el projecte de medi, anirem contestant tots els dubtes de la rateta.

PER LLEGIR MÉS...