COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Cicles Formatius Elèctrics visitem Fruits de Ponent

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visió de l’àmbit tècnic industrial de l’empresa.

La tarda d’ahir va ser especial, vam traslladar les classes a una cooperativa de fruita, si de fruita. I no qualsevol cooperativa, Fruits de Ponent és un grup cooperatiu amb multitud de cooperatives afiliades i una de les més grans de les nostres contrades. A part de fer la visita corporativa protocol•lària, ens vam centrar en la part tècnica on també són un referent a nivell d’instal•lacions automatitzades. Vam poder veure molts quadres elèctrics, robots paletitzadors, maquinària pneumàtica i infinitat de coses que difícilment veurem en una classe teòrica. Des d’aquí volem agrair les explicacions, de la part corporativa al Santi Bonet (Responsable de Comunicació i Relacions Externes) i la part tècnica al Joan Charles (Cap de Producció i Manteniment) i ex-alumne de cicles al nostre centre.

PER LLEGIR MÉS...