COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Intercanvi del Col·legi Episcopal amb un centre de França

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Del 22 al 29 d’abril 12 alumnes i 2 professores del Lycée Saint-Cyr d’Issoudun estan inserits en les activitats acadèmiques pròpies del Col·legi Episcopal.

Arribats el dissabte a la nit, després de gaudir d’un sant Jordi esplendorós, el dilluns han estat rebuts i acollits per les autoritats a la Paeria i han pogut admirar les seves històriques dependències.
Durant una setmana els alumnes de Batxibac del Centre acullen els companys francesos, la qual cosa els permet dialogar, així com mostrar i descobrir la ciutat. En el mes de setembre els alumnes de Lleida viatjaran a la localitat francesa per retornar-los la visita i aprendre, sobre el terreny, la llengua i història de França.

PER LLEGIR MÉS...