LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Intercanvi del Col·legi Episcopal amb un centre de França

Del 22 al 29 d’abril 12 alumnes i 2 professores del Lycée Saint-Cyr d’Issoudun estan inserits en les activitats acadèmiques pròpies del Col·legi Episcopal.

Arribats el dissabte a la nit, després de gaudir d’un sant Jordi esplendorós, el dilluns han estat rebuts i acollits per les autoritats a la Paeria i han pogut admirar les seves històriques dependències.
Durant una setmana els alumnes de Batxibac del Centre acullen els companys francesos, la qual cosa els permet dialogar, així com mostrar i descobrir la ciutat. En el mes de setembre els alumnes de Lleida viatjaran a la localitat francesa per retornar-los la visita i aprendre, sobre el terreny, la llengua i història de França.

PER LLEGIR MÉS...