LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita al taller de la pintora Mercè Humedas

Expressió i Comunicació plàstica.

Dintre del mòdul d’Expressió i Comunicació, els alumnes de CFGS d’Infantil  hem fet una visita molt interessant al taller de la pintora Lleidatana  Mercè Humedas. Ens ha explicat la importància d’incentivar la creativitat mitjançant la pintura a l’etapa d’infantil. Els infants han de trobar en la pintura un camí per expressar els seus sentiments. Així serà important no obsessionar-se amb la idea que han d’acabar les obres plàstiques que comencin, sinó que hem de prioritzar el procés de realització.

Hem après de la importància del color i la llum, el que ens permetrà triar els colors no només per gust sinó també estèticament. A la vegada, hem constatat la importància dels hàbits de neteja i cura del material. Ha estat una experiència molt interessant. Moltes gràcies Mercè per aquesta oportunitat de compartir amb tu l’amor per la pintura.

PER LLEGIR MÉS...