LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Descobrim la música des d’una altra perspectiva

Els alumnes de 1r de primària han participat de l’activitat musical Somnis i Sons.

“Un viatge per un somni que es fa realitat”, aquesta és la idea principal de l’activitat Somnis i Sons. Els alumnes de 1r han pogut donar-se compte que la música és també un mitjà d’expressió i de comunicació i que es pot fer música amb qualsevol objecte del nostre entorn. Els nens i nenes han participat de moltes dinàmiques que tenien com a objectiu, conèixer la flauta travessera i instruments de petita percussió, utilitzar el moviment com a eina d’expressió corporal, memoritzar ritmes de percussió corporal i adonar-se de què la veu és un canal de comunicació que dóna la possibilitat a tothom d’explicar els seus somnis més amagats.

PER LLEGIR MÉS...