COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Descobrim la música des d’una altra perspectiva

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 1r de primària han participat de l’activitat musical Somnis i Sons.

“Un viatge per un somni que es fa realitat”, aquesta és la idea principal de l’activitat Somnis i Sons. Els alumnes de 1r han pogut donar-se compte que la música és també un mitjà d’expressió i de comunicació i que es pot fer música amb qualsevol objecte del nostre entorn. Els nens i nenes han participat de moltes dinàmiques que tenien com a objectiu, conèixer la flauta travessera i instruments de petita percussió, utilitzar el moviment com a eina d’expressió corporal, memoritzar ritmes de percussió corporal i adonar-se de què la veu és un canal de comunicació que dóna la possibilitat a tothom d’explicar els seus somnis més amagats.

PER LLEGIR MÉS...