COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Preparem la World Robotic Olympiad

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

En l’extraescolar de robòtica del col·legi…

Ja portem gairebé tot un any treballant en les diferents disciplines que componen la robòtica.

La primera part del curs, la vam passar fent diversos muntatges de mecanismes i familiaritzant-nos amb el sistema de prototipatge de LEGO: els diferents tipus de peces, els diversos connectors, els engranatges…

En aquesta segona part del curs, hem estat treballant conceptes de programació i hem introduït els robots de LEGO Mindstorms.

Finalment, com a colofó del curs, els nostres alumnes intentaran resoldre el repte que ens proposen enguany des de l’organització de la World Robòtic Olympiad. El repte, consisteix en construir un robot que es mogui per una lona que té una sèrie de zones on el robot ha de realitzar un seguit de tasques i reaccionar davant diversos estímuls externs.

Per si voleu més informació, consulteu: www.wroboto.org\regular

PER LLEGIR MÉS...