LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Una classe especial

L’alumne de 2n de Batxillerat Joan Piñol explica als alumnes de l’Escola Alfred Potrony de Térmens la Guerra Civil al seu poble.

Aquesta darrera setmana d’abril la directora de l’escola de Térmens  va convidar el Joan  perquè fes una xerrada als alumnes de 5è i 6è, ja que el seu treball de recerca tractava sobre la Guerra Civil i, en concret, al poble de Térmens.

La professora Marina Forcada, tutota del treball de recerca, el va guiar i acompanyar en aquesta classe.

Va ser una tarda molt especial, els nens estaven molt atents i participatius, els va agradar molt veure com els seus padrins i gent gran del poble havien estat entrevistats per saber més coses sobre Térmens i, ara, ells també les coneixien.

PER LLEGIR MÉS...