COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visita a la residència JOVIAR

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Nous projectes en l’àmbit de la gent gran.

L’alumnat d’Integració social  vam passar un matí molt agradable i alhora vam aprendre molt en la nostra visita a la residència JOVIAR. D’aquesta forma hem pogut veure de més a prop l’àmbit residencial de la gent gran.

Va estar una gran oportunitat poder conèixer els projectes que porten a terme en aquesta residència que treballa des de la Planificació Centrada en la Persona. Volem destacar l’espai Intergeneracional (la llar d’infants de les filles i fills i del personal, on col·laboren en la seva educació la gent gran de la residència) i el Centre lliure de Contencions, un cop més hem pogut veure que també en aquest àmbit, el més important és adaptar l’entorn a les persones.

Per acabar la Directora de la residència ens va posar uns deures:  Doncs estan convençuts que és entre totes i tots que hem de dissenyar i construir les residències del futur. Així que tenim nosaltres una gran responsabilitat!!!!

Volem agrair la disponibilitat i l’atenció que ens van oferir a la residència tant en les explicacions com en la visita a les instal·lacions.

PER LLEGIR MÉS...