LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Cicles Formatius Elèctrics visitem Payper

Multinacional amb tecnologia punta a Lleida.

La tarda d’ahir vam visitar una multinacional, a Lleida, on té la seu principal i fundatòria i l’única oficina del país, si ho dic bé. Evidentment  té altres seus a França, Mèxic, Brasil i l’Índia. És una empresa referent al món del ensacat, pesatge dinàmic i paletitzat amb tecnologia pròpia.

Vam poder veure tecnologia puntera, de diferents camps. Electrònica, automatització, mecànica, pneumàtica, quadres elèctrics espectaculars…

S’ha d’agrair les explicacions detallades del Joan Arjó (Enginyer en automàtica i electrònica Industrial) durant la presentació i visita a la nau de muntatge, i al Francesc Novell (Enginyer de desenvolupament) i (Pare d’Alumna del col·legi) per facilitar-nos el contacte per fer la visita.

PER LLEGIR MÉS...