LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El paper dels mitjans de comunicació en l’actualitat catalana

Taula rodona amb participació d’exalumnes periodistes.

El passat dimecres, 22 de novembre, i en el marc de les activitats transversals organitzades a Batxillerat pel departament de Socials,  cinc periodistes, tres dels quals exalumnes del Col·legi, van participar en una taula rodona sobre els mitjans de comunicació.

Els integrants de la taula, cadascun representant de suports comunicatius diferents -Jordi Borda, director adjunt de Catalunya Ràdio; Jordi Guardiola, cap de premsa d’un partit polític a l’Ajuntament de Lleida; Àlvar Llobet, redactor de Nació Digital; Josep Maria Soro, responsable de continguts informatius de cap de setmana del Canal 3/24 i Joan Tort, redactor del diari Punt Avui-, van oferir diferents perspectives d’acostament als massa

media, a partir de l’anàlisi de l’actualitat política catalana, concretament a partir del 17 d’agost, data dels atemptats terroristes de Barcelona i Cambrils, i fins avui.

El debat, que va girar al voltant de conceptes com “viralització”, “postveritat”, “contaminació”, “honestedat”, “objectivitat”, etcètera, va cloure amb la formulació de preguntes per parts dels alumnes que provocaren la grata sorpresa dels periodistes.

PER LLEGIR MÉS...