COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La Marató de Tv3

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La investigació pot canviar la història.

Els alumnes de Batxillerat van rebre la xerrada de la Marató de TV3 que aquest any gira al voltant de les malalties infeccioses que són la causa d’un de cada 3 morts al món i són un problema important de salut pública.

Vam comptar amb la presència del director de la Fundació Sr. Lluís Bernabé que va presentar els eixos de la campanya de sensibilització i va recordar que l’objectiu de la Fundació i dels mitjans és “fer La Marató amb i per a les persones”.

Durant la sessió es va projectar un vídeo on es va combinar el testimoni de persones afectades per una malaltia infecciosa amb exposicions d’experts.

La recerca en malalties infeccioses és una “prioritat a tot el món” i s’ha de centrar en tres àmbits, segons van informar: “crear mesures preventives més eficients, desenvolupar tests de diagnòstic ràpids i nous antibiòtics”.

 

PER LLEGIR MÉS...